Resurse și corp didactic

Resurse și corp didactic

Personalul Grădiniţelor „Trei Ursuleți” reprezintă un factor indispensabil în succesul organizaţiei, drept pentru care  apără şi promovează valoarea resurselor sale umane pentru a-şi îmbunătăţi şi spori patrimoniul, precum şi pentru a valorifica forţa competitivă reprezentată de abilităţile fiecărui angajat.

Echipa noastră este o echipa de profesioniști, cu înaltă calificare (absolvente de liceu pedagogic și / sau cu studii superioare în domeniu) în îngrijirea copiilor şi predare, cu experienţă şi cu o voința imensă spre distracţie.

Toate cadrele didactice frecventează cursuri de formare şi perfecţionare pentru a-și extinde cunoştinţele şi actualiza competenţele.. Personalul nedidactic este foarte bine format pe servicii sociale. Ca grădiniță, ce si-a luat angajamentul de a oferi un serviciu de calitate excepţională, susţinem pe deplin şi încurajăm toate nivelurile de formare a personalului. Toţi membrii personalului trec prin procedurile de verificare riguroase.

În plus faţă de calificările lor esenţiale de îngrijire a copiilor, echipa noastră deţine numeroase calificări suplimentare şi limbi străine, inclusiv franceză şi italiana, calificări de prim ajutor, în sănătate şi siguranţă, în igiena produselor alimentare, în protecţia copilului, , în nevoi speciale şi de gestionare a comportamentului.



Lista cadrelor didactice

Nr. Crt. Nume şi prenume Funcţia didactică Grad didactic
1. P. Judith Alicia Prof.înv.primar şi preşcolar Definitivat
2. O. Teodora Ramona Prof.înv.primar şi preşcolar Definitivat
3. H. Florina Sanda Profesor psihopedagog Grad II
4. P. Lavinia Veronica Prof.limba germană Debutant
5. R. Ioana Sorina Prof.înv.primar şi preşcolar Grad II
6. N. Elena Prof.înv.primar şi preşcolar Grad I
7. P. Alina Mariana Prof.înv.primar şi preşcolar Grad II
8. C. Timea Ildiko Profesor limba engleză Grad II
9. P. Viorica Nicoleta Prof.înv.primar şi preşcolar Grad II
10. P. Mariana Teodora Prof.înv.primar şi preşcolar Grad II
11. L. Diana Prof.înv.primar şi preşcolar Definitivat
12. B. I. Carmen Monica Prof.înv.primar şi preşcolar Grad II
13. B. Daniela Monica Prof.înv.primar şi preşcolar Definitivat
14. Z. Felicia Niculina Prof.înv.primar şi preşcolar Definitivat
15. B. Ciprian Prof. arte plastice Debutant


Lista cadrelor didactice pentru materii opționale:

Nr. Crt. Nume şi prenume Funcţia didactică Grad didactic
1. R. Dan Prof. șah Maestru FIDE
2. S. Andreea Prof. pian Debutant
3. S. Horea Prof. arte plastice Debutant
4. V. Laszlo Instructor înot -
5. V. Laszlo Jr. Instructor înot -